• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

משולחן הצלחה  20-02-2014

  מאמר משותף של עו"ד ברק ירקוני ועו"ד אלעד מן מבקש להציג את יתרונות ניהול הליכים ייצוגיים בתיקי פירוק והסדר.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • את מי משרתים הדירקטורים

 • 24-01-2014

  מאמר משותף של אלעד מן ואיתי פיגנבאום. חובת האמונים של דירקטור לחברה שבה הוא מכהן מעוגנת בחוק. מתוקף החובה הזאת הוא אמור להימנע מניגודי עניינים הנובעים מאינטרסים שונים הזרים לחברה. אך האם דירקטורים כאלה, המכהנים בחברות שטובתן מתנגשת לעתים עם טובת החברה המשלמת להם משכורת, יכולים להשעות שיקול זה בבואם לקבל החלטות בדירקטוריון?

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • לא לפרסום עד

 • 25-12-2013

  מאמר משותף של ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר, ראש פרוייקט רפורמות במדיה במכון הישראלי לדמוקרטיה ושל עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של הצלחה לקראת שולן עגול משותף למכון הישראלי לדמוקרטיה, לעין השביעית ולהצלחה בנושא אמברגו, בלעדיות, תחרות, אתיקה עיתונאית וחופש מידע שנערך ביום שלישי, 24.12.2013 בירושלים.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • האם יש למו"לים חובות ציבוריות?

 • 08-12-2013

  מאמר משותף של איתי פיגנבאום ואלעד מן לקראת הכנס המשותף להצלחה, לבית הספר למשפטים ע"ש שטריקס ולמרכז לאחריות תאגידית, שיערך במכללה למנהל ביום 11.12.2013 אחר הצהריים ויעסוק בממשל תאגידי בחברות תקשורת ומדיה. המאמר עוסק במאפיינים ייחודיים לחובות תאגידיות של נושאי משרה ובעלי מניות בחברות התקשורת.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד