• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

משולחן הצלחה  23-05-2013

  מאמר של עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של "הצלחה" לרגל יום חופש המידע הבינלאומי ומצב חופש המידע בישראל ב 2013, 15 שנה לאחר שנחקק חוק חופש המידע.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • עלה לאוויר פרוייקט "הגנזך" של "הצלחה" ו"העין השביעית"

 • 02-05-2013

   

  בשנת 1998 נכנס לתוקפו בישראל חוק חופש המידע, המאפשר לכל אזרח לדרוש מרשות ציבורית לגלות בפניו את המידע שהיא אוצרת בקרביה. החוק עיגן את הגישה שהפגינה הפסיקה בשנים שקדמו לו והיה לאבן הפינה בדרך להגברה משמעותית של שקיפות. מידע, קבע המחוקק, צריך להיות חופשי. תפיסת היסוד של העיתונות, החותרת לחשוף את המוסתר ולהניח לאור השמש לחטא הכל, התקבלה כמוסכמה בכל הנוגע לידע הנצבר בקרב הרשויות השלטוניות. האזרח הוא הריבון על האינפורמציה הנאספת בשמו, ולא השלטון.   ואולם, הדרך למימושה של מהפכת השקיפות עודנה ארוכה. מוסדות ציבוריים מערימים קשיים על מי שמעוניין להוציא לפועל את זכותו על-פי חוק לקבלת מידע, ופעמים...
  קרא עוד
 • הנה באה הרכבת - בואו ספקנים לשבת

 • 30-05-2012

   "הנה באה הרכבת, בואו ספקנים לשבת". את שיר הילדים המעודכן הזה בהחלט כדאי להתחיל לשנן נוכח הזרם הבלתי פוסק של כל אותם מפקפקים,מסתייגים ומטיפים בשער, בכל הנוגע למסקנות ועדת הריכוזיות שהדיון על מסקנותיה ועל דעות המיעוט שלה, טרם הספיק להתייבש. תחת כל עץ רענן ובכל תחנה של רכבת הריכוזיות הזאת שצריכה היתה לצאת מזמן אל מסלול החקיקה שלה, כבר מחכה אחד מהם עם מזוודות מלאות קיטונות ביקורת - מסביר בלהט למה צריך להיזהר ולהישמר ובסאב טקסט המובן מאליו - מדוע צריך להיפטר מהעניין המעיק הזה שנהוג לכנות אותו "מסקנות הוועדה".

   

  הסברים, נימוקים ופקפוקים לא חסרים. חלקם נשמעים מדודים, שקולים...קרא עוד

 • סובלים מרגולציה מופרזת? הבאתם אותה עליכם

 • 16-02-2012

  מאמר דעה המתפרסם היום בTheMarker של פרופ' מאיר חת , חבר המועצה המייעצת של הצלחה, עוסק בהחמרת הרגולציה על המגזר העסקי והסיבות לה.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד