• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

משולחן הצלחה  20-11-2013

   מאמר מאת ד"ר יצחק זיו-נר יו"ר ארגון רופאי המדינה ומ"מ יו"ר הר"י העוסק בסוגיית תיירות המרפא ובנתונים אודותיה שנחשפו על ידי "הצלחה" בחודשים האחרונים.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • מעשה לא אהוד

 • 25-10-2013

  מאמר משותף של עו"ד אלעד מן, יועמ"ש "הצלחה" ושל ד"ר יובל קרניאל מהמרכז הבינתחומי, ב"כלכליסט", עוסק בחשיבותם של כללי האתיקה לחברי הממשלה, שאת יישומם מקדמת "הצלחה" בימים אלו.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • להעביר הטיפול בפנסיה לביטוח לאומי

 • 24-10-2013

  מאמר משותף של פרופ' שלמה יצחקי שהיה הסטטיסטיקן הממשלתי הראשי עד 2012 ושל עו"ד אלעד מן, יועמ"ש הצלחה, העוסק באפשרות של ניהול השכבה הראשונה של כספי הפנסיה באמצעות הביטוח הלאומי.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם ב"כלכליסט" - לחצו...קרא עוד

 • טיול מאורגן למערכת חולה

 • 16-09-2013

  מאמר של עו"ד אלעד מן, יועמ"ש "הצלחה" המתפרסם בעיתון "הארץ", סוקר את תחלואי תופעת תיירות המרפא ומביא את עיקרי נייר העמדה שהוגש על ידי "הצלחה" לוועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם בעברית - לחצו כאן

  לקריאת המאמר כפי שפורסם באנגלית - לחצו...קרא עוד