• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

חדשות ועדכונים  11.09.2014

   אופיר דור חושף עוד על המתרחש באגף הגביה ובמערך הגביה החיצוני של רשות השידור. על פי הדיווח, רגע לפני כניסת חוק השידור הציבורי לתוקף, וללא מכרז, העביר סמנכ"ל הגבייה ברשות השידור 25 אלף תיקים של חייבים לטיפול משרד עורכי דין קטן מרמת גן. שכר הטרחה שהוא יקבל על תיקים ששוויים כ־75 מיליון שקל צפוי להגיע למיליוני שקלים. בידיעה נכללת גם תגובה מטעם "הצלחה" שפעלה ופועלת רבות בענייני אגף הגביה של הרשות.

   

  לקריאת הכתבה כפי שפורסמה - לחצו...קרא עוד

 • הכנ"ר סירב לחשוף מי היו המועמדים לעורך הראשי של רשות השידור

 • 11.09.2014

  לי-אור אברבך מדווח ב"גלובס" על בקשת חופש המידע שהוגשה מטעם "הצלחה" בנוגע למינוי בעלי התפקידים מטעם מפרק רשות השידור. תשובתו של הכונס הרשמי שמונה למפרק הרשות מכח חוק, לא סיפקה את שמות המועמדים שלא התקבלו בשל טיעונים שונים הנוגעים לחריגים בחוק חופש המידע, ובהם זכות לפרטיות, חשש לפגיעה ביכולת התפקוד של הרשות ומו"מ עם גורמים מחוץ לרשות.

  "הצלחה" בוחנת את תגובת הכונס הרשמי לעומקה אך כבר עם קבלתה מסר עו"ד אלעד מן, יועמ"ש "הצלחה כי: כבר בשלב זה יש להביע צער על העדר השקיפות המלאה בהליכי הפירוק של רשות השידור. נדמה כי אין לטעון בקשר לענייני ניהול של גוף...קרא עוד

 • צרכנים יוכלו לתבוע קרטל על נזק שנגרם להם מתיאום מחירים

 • 09.09.2014

  תומר גנון מדווח ב"כלכליסט" על עמדת היועץ המשפטי לממשלה שהוגשה בפרשת קרטל הטסת המטענים, תביעה ייצוגית שהוגשה על ידי "הצלחה" נגד אל על, לופטהנזה, סוויס ובריטיש איירוויז. עמדתו של היועץ מרחיבה את האפשרות לנקיטת צעדי אכיפה אזרחיים על ידי נפגעים עקיפים בעילות מתחום ההגבלים העסקיים ומהווה צעד תקדימי במישור זה.

   

  לקריאת הדיווח כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • ניגוד עניינים? ורשבסקי מונה למנכ"ל ערוץ 10 - יעקב שחם נמנע

 • 28.08.2014

  נתי טוקר מדווח ב TheMarker על ישיבת מועצת הרשות השניה שעסקה במינויו המחודש של יוסי ורשבסקי למנכ"ל ערוץ 10. על פי הדיווח, נמנע חבר המועצה ויו"ר ועדת הטלוויזיה, יעקב שחם בהצבעה, בשל סוגיית ניגוד עניינים הנוגעת לקשריו עם ורשבסקי. טוקר אף מזכיר בדיווחו טענות שהעלתה בעבר בעניין זה "הצלחה", אגב בג"ץ פרשת ההתנצלות של ערוץ 10 בפני אדלסון.

   

  לקריאת הדיווח כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • ערוץ 11 הופך לערוץ ה-HD של רשות השידור

 • 26.08.2014

  אופיר דור מדווחב"כלכליסט" על שינוי לפיו לקוחות yes בעלי מכשירים תומכים יכולים לצפות בשידורים ב-HD מבלי לעבור לאפיק 511. ב-HOT השינוי יתרחש ביום חמישי. כזכור, לפני מספר חודשים נאלצה רשות השידור להחליף את הלוגו באפיק 11 בעקבות פניית "הצלחה" שטענה כי קיים חשש להטעיית צרכנים, היות ובאפיק זה לא שודרו שידורי HD בפועל.

   

  לקריאת הדיווח כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • המשטרה בודקת אם ג'ימייל פוגעת בפרטיות

 • 25.08.2014

  דיווח של עידו קינן וג'וני זילבר, עוסק שוב בתלונה שהוגשה בסוף השנה שעברה על ידי הצלחה בעניין פגיעה אפשרית מצידה של גוגל בפרטיותם של משתמשי דוא"ל בפרטיותם. המשטרה אישרה כי הנושא מוכר לה ונמצא בבדיקה, לאחר שהחומר הועבר אליה מפרקליטות המדינה בעקבות תלונתה של "הצלחה"

   

  לקריאת הדיווח כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד