• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

חדשות ועדכונים  30.11.2014 נתי טוקר מדווח על התלונה שהגישה "הצלחה" למועצת העיתונות בנוגע להפרת סעיף 15(ב) לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות המחייב מו"לים וכלי תקשורת לפרסם לפחות פעם בשנה את האינטרסים העסקיים שיש להם בענף התקשורת ומחוצה לו. בפועל, לא פועלים כלי התקשורת בהתאם להוראות סעיף זה.   .

  לקריאת הדיווח כפי שפורסם ב TheMarker  על תלונתה של "הצלחה" למועצת העיתונות - לחצו...קרא עוד

 • למרות שדנקנר לא מתנגד - השופט חאלד כבוב לא מאפשר שידור חי של המשפט

 • 30.11.2014

  דיווחים שונים על החלטתו של שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, לדחות את בקשת "הצלחה" להתיר את שידור משפטו של נוחי דנקנר באמצעים אלקטרוניים.

   

  לקריאת הדיווח ב"כלכליסט" - לחצו כאן

  לקריאת הדיווח בTheMarker - לחצו...קרא עוד

 • הבקשה לשידור אודיו למשפטו של נוחי דנקנר: ההגנה לא מתנגדת, התביעה כן

 • 27.11.2014

  דיווחים בכלי תקשורת שונים מעדכנים על תגובות המשיבים בבקשתה של "הצלחה" למתן היתר לשדר את דיוני משפטו הפלילי של נוחי דנקנר ונאשמים אחרים. בעוד הנאשמים הותירו את ההחלטה לשיקול דעתו של בית המשפט, הביעה התביעה התנגדות לשידור הדיונים.

   

  לקריאת הדיווח ב"גלובס" - לחצו כאן

  לקריאת הדיווח בTheMarker - לחצו כאן

  לקריאת הדיווח ב"כלכליסט" - לחצו כאן

  לשמיעת הדיווח בגלי צה"ל - לחצו...קרא עוד

 • פנייה לבית המשפט: "לאפשר שידור אודיו של הדיונים במשפטו של נוחי דנקנר"

 • 18.11.2014

  אתר TheMarker מדווח על פנייתה של הצלחה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בו מתנהל משפטו של נוחי דנקנר, לשם קבלת היתר להעברת הדיונים בשידור אודיו לציבור הרחב. 

   

  לקריאת הדיווח - לחצו כאן

  לקריאת דיווח נוסף באתר "כלכליסט" - לחצו...קרא עוד

 • לריאליטי היא לא צריכה לדאוג

 • 03.11.2014

  חברת מועצת הרשות השניה לשעבר, ד"ר מירב אלוש לברון, במאמר הסוקר את האתגרים העומדים בפני מועצת הרשות החדשה שמונתה לאחרונה. במאמר מוזכרות גם פעולותיה של "הצלחה" בתחום אחריותה של הרשות השניה והפניות שהפנתה אליה לאורך תקופת כהונתה הקודמת של המועצה.

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד

 • איפה אפשר למצוא את המידע?

 • 03.11.2014

  רון שטיין מדווח בגלובס על פנייתה של הצלחה למשרד האוצר בנסיון לקבל את נתוני הקצבה החודשית הממוצעת והחציונית שמשולמת בפועל על-ידי מבטחים בביטוח סיעודי ובביטוח אובדן כושר עבודה. 

   

  לקריאת המאמר כפי שפורסם - לחצו...קרא עוד