• בענייננו, המבקשת (הצלחההראתה כי היא אכן פועלת למטרותיה של התביעה, היינו, הגברת הרגולציה והאכיפה בשוק ההון. כמו כן התרשמתי כי מדובר בעמותה ראויה שפועלת במספר חזיתות ואף ניכסה לעצמה הישגים משמעותיים בתחום. לכל הפחות מצאתי כי אין מדובר ב"ארגון" שהוקם לצורך הגשת תביעות ייצוגיות בלבד ולמטרות רווח אישיות".

   

  כב' השופט חאלד כבוב בת"צ 2484-09-12 הצלחה נ' כהן ואח' 

   

 • אכיפה פרטית היא חלק בלתי נפרד ממארג האכיפה והיא חשובה ביותר לתפקודו התקין של שוק ההון, לצד האכיפה הפלילית והאכיפה המנהלית. העמקת מעורבותה של הרשות בהקשר זה תקדם אכיפה פרטית איכותית וראויה

   

  פרופ' שמואל האוזר, יוהרשות לניירות ערך, ינואר 2012

 • מערך הפיקוח על הגבלים עסקיים מורכב משלושה מוסדות שהוקמו על פי חוק ההגבלים העסקיים: בית הדין להגבלים עסקיים, אשר מקום מושבו בירושלים, הממונה על הגבלים עסקיים העומד בראש רשות ההגבלים העסקיים והוועדה לפטורים ולמיזוגים....מלבד לשלושת המוסדות האמורים, הקנה המחוקק סמכויות לאכיפה פרטית של דיני הגבלים עסקיים גם בידי מי שנפגע מהפרת הוראות החוק, וכן בידי ארגוני צרכנים ובידי ארגונים עסקיים. נדבך זה של אכיפה פרטית חשוב מאין כמוהו להבטחת הטמעתם של עקרונות התחרות במשק.

   

  מתוך אתר האינטרנט של הרשות להגבלים עסקיים

 • "אנחנו, ברשות ניירות ערך הגענו למסקנה - כבר בשלב מוקדם של 'פרוץ' השערוריות הפיננסיות בעולם - כי פעולה תקינה של שומרי הסף חיונית להפחתת הסיכוי להישנות מקרי הונאה ומעילות בחברות. בתוך כך גיבשנו את התמהיל הנכון של פיקוח ומעורבות בשוק ההון ואנחנו פועלים תחת אסטרטגיה דו ראשית המקדישה, בזרוע האחת שלה, מאמצים ניכרים לפיתוח ושכלול שוק ההון להסרת חסמים ולפיתוח מכשירים חדשים, ורובכם ודאי מכירים פעולות משמעותיות ביותר שעשינו בתחום זה. במקביל, בזרוע השניה פועלים להבטחת אמון הציבור בשוק ההון ולשם כך אנו מקדישים מאמצים לייעול האכיפה הגברת הגילוי והשקיפות וכן שיפור תפקודם של שומרי הסף"

  יו"ר הרשות לניירות ערך, עו"ד משה טרי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין 23.5.2006

 •  "דיני עבודה אינם נאכפים כראוי וזו לא בעיה חדשה. צריך ליצור ערוצים של אכיפה אזרחית באמצעות ארגוני עובדים, עמותות וכדומה. אלה נמצאים בשטח ויכולים ליצור את ההרתעה וליזום תביעות נוספות, במיוחד בקרב קבלני שמירה וניקיון".

  (ח"כ דב חנין, כלכליסט 29.7.2009).

חדשות ועדכונים  04.06.2015

  אורן פרסיקו ממשיל ומדווח בעין השביעית על חוות הדעת שניתנה על ידי עו"ד צחי יגור ל"הצלחה" בכל הנוגע לאפשרויות העומדות בקשר להתמודדות דיני ההגבלים עם אופני הפעולה של ישראל היום. בדיווח מוזכרת גם הפניה שביצעה "הצלחה" לרשות ההגבלים מכח חוק חופש המידע ותשובות שניתנו בנוגע לבדיקות שביצעה הרשות בקשר לישראל היום

   

  לקריאת הדיווח - לחצו...קרא עוד

 • "היהודים באים" שובצה מוקדם למרות תוכן לא מתאים לילדים

 • 03.06.2015

  לי-אור אברבך מדווח בגלובס על תלונת "הצלחה" בפני נציב קבילות הציבור של רשות השידור על ששידור חוזר של "היהודים באים  שודר ב-19:30, אף שתוכנה אינו מתאים לילדים. הנציב קבע: התלונה מוצדקת.

   

  לקריאת הדיווח - לחצו...קרא עוד

 • הרסן הטבעי

 • 03.06.2015

  אורן פרסיקו ב"העין השביעית" ונתי טוקר ב"דה מרקר" מדווחים על חשיפת המסמכים הנוגעים למיזוג ישראל היום ומקור ראשון ובדיקות רשות ההגבלים העסקיים. המסמכים נחשפו על ידי "הצלחה" לאחר הגשת בקשת חופש מידע ושופכים אור על הליך הרכישה והשיקולים שעמדו במוקד אישורו על ידי הממונה על ההגבלים.

   

  לקריאת הדיווח ב"העין השביעית" - לחצו כאן

  לקריאת הדיווח ב"דה מרקר" - לחצו...קרא עוד

 • הצלחה פנתה ליועמ"ש ולמפכ"ל לשם מניעת העברת חקירת פישר-דוד-מלכה למשטרה

 • 18.05.2015

  "הצלחה" פנתה ביום 17.5.2015 (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, בדרישה שחקירת הפרשה הידועה כפרשת רונאל פישר-רות דוד-ערן מלכה לא תועבר לחקירה במשטרה וזאת לאחר שנחקרה עד עתה במח"ש שבמשרד המשפטים. הפניה מציינת מספר סיבות לצורך להימנע מחקירת הפרשה במסגרת משטרתית ומעלה חששות שונים לניגודי עניינים אפשריים בקשר לכך.

   

  לקריאת הכתבה והמכתב כפי שפורסמו - לחצו...קרא עוד

 • מדיה קונבנציונלית בלבד

 • 12.05.2015

  איתמר ב"ז מדווח באתר העין השביעית על בקשת חופש מידע שהוגשה על ידי הצלחה ללפ"מ ובעקבותיה נחשף פרוטוקול ועדת מכרזים הנוגע לדיון עסקת תוכן בין משרד החינוך לידיעות אחרונות. 

   

  לקריאת הכתבה כפי שפורסמה - לחצו...קרא עוד

 • למדינה אין תקנות להדברת מזיקים בבתי ספר ובגני הילדים

 • 10.05.2015

  ירדן סקופ מדווחת ב"הארץ" על בקשת חופש המידע של הצלחה בעקבותיה נחשף כי למשרדי החינוך, הבריאות והגנת הסביבה אין נהלים הנוגעים להדברה ומניעה תברואתית במוסדות חינוך.

   

  לקריאת הכתבה כפי שפורסמה - לחצו...קרא עוד